AliExpress Android TV Kutuları ve Modelleri

AliExpress Android TV Kutuları ve Modelleri

TV kutusu televizyona bağlanarak onu Akıllı TV’ye dönüştüren elektronik bir cihazdır. Çoğu TV akıllı hale gelmiş olsa da bu kutu ile onun özelliklerini daha da geliştirebilirsiniz. Ya da akıllı televizyon almaktan vazgeçip bunu değerlendirebilirsiniz. Birçok model mevcut piyasada. Şimdi ise AliExpress android TV kutuları ve modelleri için bir inceleme yapalım.

Xiaomi Mi Box 4K Android TV Kutusu

2 GB DDR3 ram ve güçlü bir işletim sistemine bağlı olan bu TV kutusu, Usb – Wifi – Bluetooth –  hdmi gibi bütün bağlantılara uygundur. Android yazılımlı olması sayesinde menüler arası geçişleri de kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Akıllı cihazlarla eşleşebilme özelliği mevcuttur. Aliexpress En yeni 4K HDR teknolojisi ile yüksek hızlı 4K görüntü özelliğine sahip. Ultra yüksek ve gerçekçi çözünürlüğe erişebiliyorsunuz.

Dolamee D5 4K Android TV Kutusu

D5’in 3D görüntülemeyi maalesef desteklemiyor. Ona göre de tabi ki fiyatı daha uygun. 8 GB bellek yeterli seviyede durmuyor. Yani çok fazla uygulama yüklemek isterseniz alanınız çabuk tükenir ve performansı düşeceği için pek işinize yaramaz. D5 mevcut android işletim sisteminin eski sürümleriyle çalışır. Haliyle yeni uygulamaları kuramayacak ve çalıştırmayacaktır.

AliExpress android TV kutuları ve modelleri incelemesinde belki de en kötü donanıma sahip olan Dolamee D5 asla üst düzey bir Android TV kutusuyla kıyaslanamaz. Ama çok aktif kullanmayacak ve yeni bir deneyim için TV kutusu almak istiyorsanız ve en önemlisi sınırlı bir bütçeye sahipseniz bu TV kutusu yeterli olacaktır.

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir