Aliexpress Arabanız için GPS – Navigasyon Önerileri

Aliexpress Arabanız için GPS – Navigasyon Önerileri

Yaşamımızın bir parçası haline gelen iş ya da özel seyahatlerimiz ya da şehir içinde ki uzun yolculuklarımız için trafiksiz, kısa yolları bilmemiz hayat memat meselesi olmuş durumda. Hal böyle iken yolculuğumuz her anlamda kolaylaştırarak, hem zaman hem de yakıt tasarrufu sağlatacak çağın en büyük icatlarından olan Navigasyon imdadımıza yetişiyor.

Akıllı telefonlara indirilen bu uygulamalarda fazlasıyla çıkmış durumda. Gidilecek adresi en kısa ve trafiksiz haliyle yani hesaplı bir yoldan ulaşmayı sağlamak en büyük görevleri onları. Bu uygulamalar çoğaldıkça hangilerini seçeceğimiz konusunda kararsız durumlara düşebiliriz. O nedenle az bilinen birkaç programdan bahsedelim.

Maps.me Uygulaması

Çevrim dışı kullanma özelliği ve şaşırma payı düşük seçeneğiyle tüm sürücülerin favorisi haline gelen Maps.me; arabanız için gps-navigasyon önerileri sırasında ilk sırada yerini alır. Benzin istasyonları, turistik ve kültürel ziyaret yerleri gibi birçok sık gidilen yeri otomatik olarak ayrıntılı şekilde sunuyor. Aliexpress Navigasyon Kolay bir ara yüze sahip. Uygulamayı indirdikten sonra bir kere olmak koşulu ile ülkenin ilgili haritasını indirmek gerekiyor. Sonra internet olmadan bu haritayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sygic Uygulaması

Bu da çevrimdışı kullanabilme özelliğine sahiptir. Birçok uygulama Android cihazlarda hafıza kartına indirdiği için hafızanızı harcar ama bu uygulama telefona indirerek sizi bu sorundan kurtarıyor. Yol dönüşleri ve kavşaklardaki başarısıyla yol boyunca size eşlik eder. Şerit yardımı ve hız sınırını da belirleyebiliyor. Bunlara ek olarak Premium üyeliği ücret karşılığı alıp, gecikmeleri önlemek için ekstra canlı trafik hizmeti alabiliyor ve tüm GPS datasını çok kısa sürede arabanın ön camına yansıtabiliyor.

Waze Uygulaması

Waze’i diğer uygulamalardan ayıran özelliklerden, anlık bilgilerin paylaşıldığı sürücü ve yolcu ağı gibi bir hizmeti söz konusu. Kaza durumu, yol bozuklukları, Aliexpress GPS polis noktaları gibi herhangi bir durumu anında burada paylaşıp diğer sürücülere bilgi veriyorsunuz. Sadece yol bilgileri değil tabi ki çevrede en yakın benzin istasyonu ya da burada ki benzin fiyatlarına kadar bir çok bilgiyi paylaşıp toplumsal bir data oluşturuyorsunuz. Gideceğiniz noktayı seçtikten sonra Waze programı sayesinde bu rota üzerinde bulunan en uygun fiyatlı istasyonlarını görüntüleyerek tasarruflu alışveriş yapmanız da mümkün.

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir