AliExpress Aras Kargo Anlaşması – Alibaba Aras Kargo Takibi Nasıl Yapılır

AliExpress Aras Kargo Anlaşması – Alibaba Aras Kargo Takibi Nasıl Yapılır

Aliexpress Aras Kargo Anlaşması Nedir?

Merhaba değerli okurlarım Aliexpress’ten ürün getirtmek için birçok kargo firmasını birçok kargo yöntemini denedik. Kimi başarılıydı kimi beklentilerimizin altında kalmıştı. Ali Ekspres’ten yaptığımız alışverişlerde en büyük sorunumuz eminim ki aldığınız ürünün kargosunun nasıl yapılacağıydı. Son dönemde Ali Express’e Türk müşterilerin yoğun ilgisi ve talebi üzerine Ali Eskpres kargo seçeneklerini arttırma yoluna gitti. Bu kapsamda yapılan çalışmalar neticesinde Aliexpress Aras Kargo anlaşması imzalandı.  Bu sayede artık Çin’den yaptığınız alışverişleriniz Aras Kargo firması aracılığıyla Türkiye’ye ürün getirtebileceğiz. Aylarca beklediğimiz ürünlere Aras Kargo garantisi altında çok kısa sürelerde ulaşabileceğiz.

Aliexpress Aras Kargo anlaşması 2017 Kasımında Alibaba Grup tarafından duyurulmuştu. Fakat halen Aliexpress ya da Alibaba tarafından sunulan kargo seçenekleri arasında Aras Kargoyu göremiyoruz. Aras Kargo Anlaşması’nın ne zaman  uygulanmaya başlanacağını henüz bilmiyoruz. Fakat 2018’in sonlarına doğru gelirken anlaşmanın duyurulmasının üstünden yaklaşık 1 sene geçmek üzere bu nedenle yakın bir zamanda artık daha fazla geciktirilmeden Alibaba ve Aliexpress üzerinden yaptığımız alışverişlerde Aras Kargo’yu kullanabileceğimizi düşünüyorum.

 

AliExpress ile Aras Kargo’nun Bu Anlaşması Bize Ne Getirecek?

Değerli dostlarım bildiğiniz üzere AliExpress üzerinden China Post, Yanwen, SunYouTurkey Post gibi birçok kargo firmasını kullanarak ürünlerimizi Türkiye’ye getirtebiliyorduk. Fakat bu kargo şirketleri uzak doğu kökenli olduğu için ya pahalıydı ya da çok yavaştı. Mesela China Post’un ücretsiz servisi Ordinary Small Packet ile getirttiğiniz ürün bedava kargo ile geliyordu. Fakat teslimat süresi 60-70 günü bulabilirken Turkey Post ile getirttiğiniz ürün 10 günde elinize ulaşıyor ama bu kargo şirketine belli miktar ücret ödemek zorunda kalıyordunuz. Bu nedenle Aliexpress Aras Kargo arasında yapılan bu mutakabat sayesinde artık ürünlerimizi 7-8 gün gibi bir zamanda Türkiye’ye getirtebileceğiz.

Ayrıca şu an için duyurulmuş olmasa da Aliexpress’ten Aras Kargo aracılığıyla ürününüzü getirtmeniz halinde ödeyeceğiniz miktarın 3-5$ olması bekleniyor.

aras-kargo-takibi

Aliexpress Aras Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Değerli okurlarım daha yeni de bahsettiğim gibi halen Aras Kargo ile Çin’den ürün getirtmek halen aktif hale gelmedi. Bu nedenle Aliexpress Aras Kargo Takibi nasıl yapılacağı hususunda net bilgi olmamakla beraber Aras Kargo’nun yaptığı açıklamada AliExpress’ten getirecekleri ürünler için canlı kargo takibi hizmeti sunmaya hazırlandıklarını belirtmişlerdi. Yani şu an için aktif hale gelmiş olmasa da yakın bir zamanda Aras Kargo ile Alibaba’dan getirteceğiniz ürünlerde canlı kargo takibini kullanarak ürün takibi yapabileceğiz.

 

Değerli okurlarım Aras Kargo dışında alternatif bir kargo firması arıyorsanız Aliexpress Hangi Kargo Seçilmeli adlı yazımı okuyabileceğiniz gibi bence Türkiye’den alışverişlerde kullanmanızı önereceğim Turkey Post kargo firması ile ilgili yazımı okuyarak da kargo seçimi için bir karar verebilirsiniz.

 

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir