Aliexpress Hangi Kargo Seçilmeli – Aliexpress Hangi Kargo ile Gelir

Aliexpress Hangi Kargo Seçilmeli – Aliexpress Hangi Kargo ile Gelir

Aliexpress Hangi Kargo İle Gelir

Merhaba değerli okurlarım bugün, sizin için Aliexpress hangi kargo seçilmeli sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız. Bu nedenle rehbere ilk olarak Ali Ekspres hangi kargo ile çalışıyor sorusunu cevaplayarak başlayacağız. Rehberin sonunda; artılarıyla ve eksileriyle tüm kargo firmalarını değerlendirmiş olacağız. Bu sayede incelediğimiz kargo firmaları arasından sizin için en iyi ali ekspres kargo firmasını seçebileceksiniz.

Aliexpress Hangi Kargo İle Çalışır?

Çin’den yaptığınız alışverişlerde eğer Aliexpress sitesini kullanıyorsanız, Alibaba Group size birçok kargo firması ve kargo seçeneği sunacaktır. Haydi gelin bu kargo firmalarını birlikte inceleyelim.

China Post Kargo Firması

hangi-kargo-secilmeli-china-post

Çin Devlet teşkilatının içerisinde yer alan China Post, Ali Ekspres’ten verilen siparişlerde en çok kullanılan kargo firmasıdır. China Post müşterilerine birçok kargo yöntemi sunarak profesyonel bir hizmet vermeye çalışmaktadır. Ayrıca bu kargo firması sizden çok uçuk rakamlar talep etmez. Sizden en fazla 10$ civarında gönderim ücreti alır. Çin Post’un bilindik 3 tane kargo yöntemi vardır;

 

  • China Post Ordinary Small Packet Plus – Bu seçenek Aliexpress ücretsiz kargo seçeneğidir. Bu kargo yöntemi ile hafif, çok yer kaplamayan ürünlerinizi getirtebilirsiniz.
  • China Post Registered Air Mail – China Post tarafından sağlanan bu kargo yönteminde 2-3$ gibi bir ücret ödemeniz gerecektir. Aliexpress ucuz kargo ve kaliteli hizmet arayanların mutlaka denemesi gereken bir kargo yöntemidir.
  • China Post Air Parcel

Yanwen Kargo Firması

aliexpress-yanwen-kargo

Aliexpress hangi kargo seçilmeli sorusunun cevaplarından biri bence Yanwen kargo firması olabilir. Yanwen, özel bir kargo şirketi olup kargo gönderilerini daha makul sürelerde yapmaktadır. Ayrıca Aliexpress bedava kargo seçenekleri arasında bazen Yanwen firması da yer almaktadır. Bazı satıcılar Yanwen ile gönderecekleri kargoları bazen ücretsiz olarak gönderebilmektedir. Eğer Turkey Post kullanamıyorsanız Yanwen kullanmanızı öneririm

 

Aliexpress Standard Shipping

aliexpress-hangi-kargo-standard-shipping

Alibaba Grup tarafından sunulan bir kargo hizmeti olan AliExpress Standard Shipping, dağıtımı Cainiao sitesi tarafından yapılır ve Aliexpress en iyi kargo seçenekleri arasında yer alan bir kargo yöntemidir. Aliexpress en hızlı kargo seçeneği olmasa da diğer kargo seçeneklerine göre daha güvenilir bir kargo yöntemi olan Standard Shipping’te ürünlerinizin gelmesi uzun süreler alabilir fakat takipli olarak gönderildiği için kargo takibi yapmak olabildiğince kolay olan bir seçenektir.

 

SunYou Kargo Firması

aliexpress-hangi-kargo-gelir-sunyou

Çin’den aldığınız ürün kozmetik ürünleriyse ve 2 kilogramın altındaysa bana Aliexpress hangi kargo seçilmeli diye sorarsanız, size vereceğim cevap direk SunYou Kargo firması olurdu. SunYou bir lojistik firma olarak Aliexpress’ten alınan ufak boyutlu ürünlerin gönderimi ile uğraşmaktadır. İncelediğim kargo firmaları arasında en uygun şirketlerden biri olan SunYou’ya güvenerek alışveriş yapabilirsniz.

Turkey Post

aliexpress-turkey-post-kargo

Aliexpress hangi kargo ile gelir dediğinizde size ilk vereceğim cevap emin olun ki Turkey Post olacaktır. Turkey Post, Ptt tarafından desteklenen bir kargo firmasıdır ve sipariş verdiğiniz ürünleri 10 gün gibi kısa bir sürede elinize ulaştırabilir. Aliexpress en hızlı kargo yöntemleri arasında yer alan Turkey Post’u kullanmanızı tavsiye ederim.

 

Değerli okurlarım Aliexpress hangi kargo ile çalışıyor sorusunun cevabı sadece bunlarla sınırlı değildir. Aliexpress aynı zamanda Swiss Post, Singapore Post, DHL gibi birçok lojistik firması ile çalışmaktadır. Ayrıca Ali  Hangi kargo ile anlaştı sorusu son zamanlarda sıkça sorulmaya başlandı. Değerli arkadaşlar Aliexpress, Aras Kargo ile anlaşarak gelecekte bize kargoları daha hızlı göndermeyi hedefliyor. Eğer Aras Kargo ile ilgili haberi ve yazımı okumak isterseniz Aliexpress Aras Kargo Takibi adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

 

AliExpress Hangi Kargo Seçilmeli ?

Kargo seçimi yaparken mutlaka olarak fizibilite çalışması niteliğinde bir avantaj dezavantaj karşılaştırması yapın. Her kargo firması ve kargo yöntemlerini tek tek analiz ederek en uygun kargo firmasını bulmaya çalışın; ben şimdi kendime göre en hızlı kargo ve en iyi kargo listesi  hazırladım ve size bunu sunmak istiyorum;

 

AliExpress En Hızlı Kargo Listesi

Aliexpress En İyi Kargo Listesi

  • Turkey Post
  • China Post
  • Aliexpress Standard Shipping
  • Yanwen
  • Singopore Post
  • SunYou

 

Değerli okurlarım sonuç olarak Aliexpress kargo seçimi için size yol gösterecek nitelikle bilgiler vermeye çalıştım. Kargo seçiminiz için spesifik bir kargo firması önermem doğru olmayacaktır. Siz Çin’den getirteceğiniz her ürün için ayrı bir inceleme yaparak o ürünün niteliğine göre onu en güvenilir şekilde getirecek kargo firmasını seçin. Eğer kargo firması seçimine karar verdiyseniz Aliexpress Nasıl Kargo Takibi Yapılır adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Beğen  2
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir