AliExpress Hangi Kargo Şirketleri ile Anlaşmalıdır?

AliExpress Hangi Kargo Şirketleri ile Anlaşmalıdır?

Dünyaca ünlü alışveriş pazar yerlerinden birisi olan AliExpress, ürün gönderiminde farklı kargolarla ortak çalışmaktadır. Kişiler, ürünlere duyduğu ihtiyaca ve aciliyete göre özel kargo firmalarını tercih edebiliyor ya da uzun sürede gelebilecek paketleri seçebiliyor. Peki Aliexpress hangi kargo şirketleri ile anlaşmalıdır? Bu kargoların tercih edilmesi nelere bağlıdır ve ortalama kaç günde teslim edilir? Bütün sorularımızın cevabı yazının devamında olacak.

TurkeyPost Kargo Firması

En hızlı kargo şirketleri arasında bulunan Turkey Post, müşterilerine hızlı ve güvenilir bir teslimat sunmaktadır. Ortalama on gün civarında ürünlerin teslim edilmesini sağlayan Turkey Post, PTT kargo ile ortak çalışmakta ve kargo şirketi tarafından desteklenmektedir. Ülkenin dört bir yanına aynı hızla kargo dağıtımı yaparak ürünlerinize en kısa sürede kavuşmanızı sağlarlar.

Kargolarınızı güvenilir bir şekilde teslim almak için en sağlıklı yol Turkey Post firmasını seçmektir. Bazı kargo şirketlerinin yanında göreceğiniz Free Shipping ibaresi, ücretsiz kargo anlamına gelir. Bu kargo şirketleri, bedavaya getirdiği halde oldukça uzun sürelerde ürünleri teslim edebilir. Ürününüze duyduğunuz aciliyete göre kargo seçimi yapmanız en sağlıklısı olacaktır.

China Post Kargo Şirketi

Çin devletinin desteğiyle hizmet vermekte olan China Post, AliExpress üzerinden verilen siparişlerde en çok tercih edilen kargo şirketidir. Üç farklı kargo yöntemini bir arada sunan China Post, müşterilerine ürünleri güvenilir bir şekilde, zarara uğramadan yollamaktadır. Profesyonel kargo şirketi olarak çalışan China Post, totalde 10 dolar civarında bir nakliye ücreti almaktadır.

China Post’un kargo yöntemleri:

 • China Post Ordinary Small Packet Plus,
 • China Post Registered Air Mail,
 • China Post Air Parcel

Bu yöntemlerden ilki olan small packet plus, müşterilerine çok hafif ve çok az yer kaplayan ürünleri teslim etmek üzere görevlendirilmiştir. 30 ile 50 gün aralığında gönderim sağlanmaktadır. Air Mail kargo sistemiyse, ürünlerin 2 ile 3 dolar civarında, uygun fiyatlara teslim edilmesinde görevlidir.

Yanwen Kargo Şirketi

China Post gibi devlete bağlı olmadan, özel olarak hizmet veren kargo şirketi YanWen, pek çok kargo şirketine göre çok daha hızlı gönderim sağlamaktadır. YanWen ile ortak çalışan dükkanlar, AliExpress üzerinden yaptıkları satışlarda, Yanwen free shipping hizmeti sağlayarak, ücretsiz şekilde ürünlerin elinize ulaşmasını sağlamaktadır. Güvenilir bir kargo şirketi olan YanWen totalde, 20 ile 25 gün aralığında elinize ürünlerinizi ulaştırır. Ürünlerinizin takip numaralı gönderilip gönderilmeyeceğini de öğrenmelisiniz. Böylece kargo sürecini internet üzerinden anında takip ederek, ürünlerinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

AliExpress Standart Shipping

Güvenilir sistemler arasında yer alan AliExpress Standard Shipping, sitenin kendi hizmetidir. Cainiao sitesiyle birlikte çalışan bu sistem, uzun sürebilecek bir kargo teslimat sürecini beraberinde getirmektedir. 20 ile 40 gün aralığında değişen teslim süresi, en iyi üçüncü AliExpress kargo şirketi arasına girmesini sağlamıştır. Ürünlerinizin darbe almadan, kırılmadan gelmesini istiyorsanız seçebileceğiniz hizmetler arasındadır. En güvenilir üçüncü kargo hizmeti olan firma, güvenilir ve sağlıklı bir kargo sürecinde yanınızda olacaktır.

SunYou Kargo Şirketi

Günümüzde AliExpress üzerinden kozmetik alışverişi yapanların sayısı giderek artmaktadır. Uygun fiyat ve çok çeşitlilik, AliExpress’in bu konuda tercih edilmesini sağlar. Bu nedenle eğer iki kilogramın altında bir kargo hizmeti almayı planlıyorsanız, kozmetik ürünlerinizin bütünlüğü bozulmadan elinize ulaşsın istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir şirkettir. 30 güne kadar ürünlerinizin elinizde olmasını sağlayan şirket, güvenilir hizmetleriyle bilinmektedir.

Bütçeye Göre Kargo Şirketi Seçimi

AliExpress üzerinden bir ürün aldığınızda, shipping yani kargo yöntemi seçmeniz gerekir. Sistem sizlere ücretleri ve tahmini teslimat süresini göstererek seçim yapmanızı ister. Bazı kargo şirketleri, daha küçük ürünlerin kargolama hizmetini verirken, bazıları takip numarasına kadar müşterileriyle paylaşır. Sizler, AliExpress üzerinden sipariş verirken mutlaka bütçenize dikkat etmelisiniz, ürünü ucuza aldığınız halde yüksek ücretli kargo seçmeniz sonucunda büyük meblağlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bazı işletmeler anlaşmalı olduğu kargo şirketinin yanına free shipping ögesi eklerler ve bu kampanyadan yararlanmanızı sağlarlar. Yukarıda saydığımız kargo şirketleri, günümüzde en sık tercih edilen kargo şirketlerini göstermektedir. Göz ardı etmemek gereken nokta, Turkey Post nasıl bizim ülkemizde etkin haldeyse, aynı şekilde diğer ülkelerde etkin olan Swiss Post, Singapore Post gibi sistemlerin de olduğudur. Coğrafi olarak kargo şirketinin seçilme oranı değişebilmektedir.

Gönderi Tipine Göre

AliExpress üzerinden yapacağınız alışverişlerde, kargo şirketlerinin sizlere sunduğu üç farklı hizmet bulunuyor. Bu hizmetler, freeshipping ya da hızlı gönderim özelliklerinin gölgesinde kalabiliyor. Ürünlerinizin boyutları, kargo şirketlerinin sizlere vereceği hizmeti de etkilemektedir.

Gönderi türüne göre sıralama yapılırsa:

 • Sıradan gönderiler,
 • Sertifikalı gönderiler,
 • Özel kuryeli gönderiler.

Sıradan gönderiler, küçük bir zarfın içine sığabilen gönderilerdir. Bu gönderilerde imzalamanız gereken kağıtlar bulunmaz, bu nedenle posta kutunuza atılarak kargo şirketi tarafından teslim edilebilir. Sertifikalı gönderilerde ürünleri teslim aldığınıza dair imza atmanız gereklidir. İnternet üzerinden sertifikalı gönderilerinizin ve özel kuryeli gönderilerinizin takibini yapabiliyorsunuz.

AliExpress’teki En Hızlı Kargolar

Ülkemizde ve dünyada etkin pazar yerleri arasında bulunan AliExpress üzerinden yapacağınız alışverişlerde, tercih edebileceğiniz kargo şirketlerini sizler için en hızlı olarak derledik. Bu listede belirtilen tarihlerde gecikmeler yaşandığında, site üzerinden gönderi durumunu kontrol etmeniz gerekir.

En hızlı AliExpress kargo şirketleri sırasıyla:

 • Turkey Post, 10 gün,
 • ePacket, 10-15 gün,
 • EMS Kargo, 10-20 gün,
 • YanWen, 20-25 gün,
 • SunYou, 30 gün,
 • China Post, 30-60 gün

Şirketler, kargo sürelerini sizlere shipping hizmeti alacağınız sayfada sunmaktadır. Türkiye içine hizmet alacağınız zaman en hızlı olarak Turkey Post görev yapmaktadır. Bazı durumlarda ürünlerin gönderiminde ana kuruluşta sorun yaşandığı için birkaç gün gecikme olabilmektedir.

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir