Aliexpress İndirim Günleri Ne Zamandır?

Aliexpress İndirim Günleri Ne Zamandır?

Aliexpress, Çin merkezli bir alışveriş sitesidir. Hali hazırda milyonlarca müşterisi bulunan dev alışveriş sitesi, her geçen gün yeni indirimler ve promosyonlar açıklayarak kendine çekmeyi başarıyor. Kampanyaları haricinde uygun fiyatları ile dikkat çekmeyi başaran Aliexpress, kısa sürede popülerliği yakalamayı başardı. Müşterilerinin yada müşterisi olmayı düşünenlerin genellikle Aliexpress İndirim Günleri Ne Zamandır? sorusu oldukça fazladır.

Çin merkezli dev online alışveriş sitesi, Alibaba merkezli olmak üzere 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Ürünlerinin uygun fiyatlı olması, ülkemize kargo ücreti olmayan ürünler olması ve indirim günleri ile vazgeçilmez bir alışveriş sitesi haline gelmiştir. Tek çatı altında birçok firmayı bir araya getiren Aliexpress, milyonlarca ürünü indirim günleri sayesinde daha da ucuz fiyatlara çekmektedir.

Özel Promosyanlar ve Özel Kampanyalar

Çinli online alışveriş sitesi devi Aliexpress, müşterilerine kampanyalardan önce rakip sitelere nazaran en uygun fiyatları sunuyor. Kullanıcıların istediği her ürünü en uygun fiyata sunan site, belirli günlerde sunduğu kampanyalar ile ek indirimler sunuyor.

Dünyaca bilinen ve en çok sevilen online alışveriş sitesi olmayı başarmasının en önemli nedeni hiç şüphesiz %90’a varan indirimler sunmasıdır. Özellikle bu indirimleri uluslararası alanda sunması ile büyük yankı yaratmaktadır. Site içerisinde bulunabilecek ek indirimler şöyle sıralanabilir;

 • Kampanya
 • Promosyon kodu
 • Kişisel kupon
 • Özel gün indirimleri

Böylelikle her müşterisinin ayrı ayrı ilgisini çekmeyi bile başarmaktadır.

İlk Sipariş

Aliexpress, siteye yeni üye olan ve ilk alışverişini gerçekleştirecek kullanıcılarına özel indirim de sunmaktadır. Yani yeni üye olan her kullanıcı şart gerektirmeden 4 USD kazanabiliyor. 4 USD değerindeki kupon sayesinde tüm ürünler için geçerli indirim kazanılabiliyor.

New user zone seçeneğine tıklayarak yeni üye kuponu kazanılıyor. Ayrıca yeni üye kuponu ile birlikte başka kuponlar da birlikte kullanılabiliyor. Diğer indirimleri de ekleyerek çok daha uygun fiyata ürün alınabilir.

Flaş Fırsatlar

Flaş fırsatlar olarak bilinen bu indirimler sınırlı sayıdaki ürünler için yapılan bir indirim uygulamasıdır. Flaş fırsat seçeneğinde %30 ile %90 arasında indirim fırsatları sunulmaktadır. Flaş fırsatlar kampanyasına giriş yapan kullanıcıların o anki indirimler haricinde yakında indirime girecek ürünleri de göstermektedir.

Flaş fırsatlar günleri aşağıdaki gibidir;

 • Pazartesi
 • Çarşamba
 • Cuma

Bu üç gün flaş fırsatlar günü olarak belirlenmiştir. Bu günler kapsamında %90 a varan indirimler sunulmaktadır. Tüm alıcılar tarafından sipariş verilebilen ürünler oldukça hızlı bir şekilde tükenmektedir.

Doğum Günü İndirimi

Aliexpress sitesinden doğum günü indirimi kazanmak isteyenlerin profil sayfasını düzenleyerek doğum tarihini eklemesi yeterli olacaktır. Ancak girilecek bu doğum tarihinin doğru ve eksiksiz belirtilmesi gerekiyor çünkü tekrar değişiklik yapılamıyor. Genel olarak %50 ye kadar olan indirimler ile müşterilerine doğum günlerinde özel indirimler sunarak kendini sevdirmeyi başarıyor.

Ancak bilinmesi gereken en önemli nokta doğum tarihini eklemenin bir tek mobil uygulamadan olduğudur. Web sitesinde böyle bir durum söz konusu değildir.

Promosyonlar

Aliexpress sitesinin müşterileri için birçok kampanya seçeneği bulunmaktadır. Genellikle bazı satıcıların ayrı promosyon yaptığı zamanlar da olabiliyor. Ancak belli başlı günlerde Aliexpress tarafından muhteşem promosyonlar sunuluyor. Müşterinin uygun fiyata almak isteği ürünü kampanyalı günlerdeki fırsatları yakalaması ile daha da uyguna alması mümkün olabiliyor. Belli başlı promosyon günleri ise şu şekildedir;

 • Doğum günü alışveriş festivali
 • Yılbaşı indirimi
 • Şükran Gününden sonraki ilk cuma Festivali

Ayrıca birçok özel günde promosyon yakalamak mümkün olabiliyor. Müşteriler bu özel günlerde %90 a varan indirim fırsatlarından yararlanabiliyor. Ayrıca promosyon günlerine kısa süre kalmışken sepete eklenen ürünlerde ek indirim de kazanılabiliyor. Ve yarışmalara aracılığıyla indirim kodu ve promosyon kodu alınabilmektedir.

Satıcı İndirimi

Diğer firmalara nazaran Aliexpress sitesinde satıcı indirimi bulunmaktadır. Bu indirim sayesinde aynı satıcıdan alınacak farklı ürünler için indirim kazanılabilir. Bu indirimlerden yaralanmak içinse satıcıya talep göndermek gerekebilir. Sale ıtems seçeneği sayesinde bu talep gerçekleştirilir.

Nasıl İndirim Alınır?

Aliexpress sitesi kullanıcılarına sürekli olarak indirim fırsatı sunmaktadır. Özellikle mobil uygulaması üzerinden hem de Web uygulaması üzerinden birbirinden farklı indirim yakalanabiliyor. Mobilde iOS ve Android işletim sistemine sahip tüm cihazlar ile uyumlu alışveriş sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Hem mobil uygulaması hem de Web sitesinden ürün aramak, sipariş vermek ve diğer tüm işlemler kolay ve pratikçe yapılabiliyor. Bu kullanışlı sitenin uygulamalara özel indirimleri aşağıdaki gibidir;

 • Mobil uygulamadan alışveriş yapan kullanıcılar için özel indirimler
 • Kullanıcılara özel olarak doğum günü fırsatları
 • Mobil uygulamaya özel jeton kazanma
 • Web sitesinde bulunamayacak özel teklifler

Ayrıca mobil uygulamanın fırsatları ile diğer kazanılan kuponların birleştirilmesi sayesinde daha uygun fiyatlara erişmek mümkün olabiliyor.

Nasıl Alışveriş Yapılır?

Aliexpress kullanıcıları için belirlenen indirimler oldukça fazladır ancak belli başlı olanlar açıklanmıştır. Çünkü Aliexpress, kullancıları için hemen hemen her gün indirim ve promosyon seçeneği sunan bir alışveriş sitesidir. Hem kullanıcılar kazandıkları kupon ile birçok indirime sahip oluyor hem de aynı satıcıdan tekrar alışveriş yaptığında bir indirim daha yakalıyor.

Alışveriş yapmak ise karmaşık olmayan site tasarımı sayesinde oldukça kolaydır. Türk kullanıcıları için Türkçe seçeneği sunan ünlü alışveriş firması, oldukça kullanışlı bir yapıya bürünmüş oluyor. Alışveriş yapılacak ürün araması için oldukça güzel kategorize edilmiş. Böylelikle ürün araması daha kolay olabiliyor. Ayrıca sipariş verirken kolay ve anlaşılır adımlar izlenerek sipariş oluşturulabiliyor. Birçok üründe kargo ücreti olmaması ile farklılığını gözler önüne seriyor.

Aliexpress kullanıcıları için sunulan birçok indirim sayesinde birçok ürünü uygun fiyatından daha uyun hale getirmek mümkün oluyor. Çünkü bu alışveriş sitesinin farklılığı kullanıcılarına piyasanın en uygun fiyatını sunmaktır.

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir