AliExpress Kargo Ücreti – En Ucuz Kargo Fiyatı Ne Kadar

AliExpress Kargo Ücreti – En Ucuz Kargo Fiyatı Ne Kadar

Aliexpress Kargo Ücreti

Merhaba değerli okurlarım son zamanlarda Aliexpress kargo ücreti var mı?  aliexpress kargo fiyatı ne kadar? Aliexpress kargo bedeli ne kadar? tarzında sorular çok soruluyor. Bende sizin için hem kargo ücretleriyle ilgili genel bilgiler vermek hem de en uygun kargo ücreti ile nasıl ürün getirtebileceğinizi anlatmak amacıyla bu yazıyı kaleme aldım.

Aliexpress bildiğiniz üzere Çin merkezli bir alışveriş sitesidir. Türkiye’ye ortalama 1.5 milyon adet sipariş gönderiyor. Ali Ekspres bu siparişleri gönderebilmek için birçok kargo firmasından yararlanmaktadır. Bu kargo servisleri arasında China Post, Yanwen, Singapore Post, Standard Shipping, EMS,Turkey Post, PostNL, Swiss Poss gibi kargo şirketleri yer almaktadır. Bu kadar çeşitli kargo firması ile çalışılması nedeniyle Aliexpress Kargo Ücreti de değişkenlik göstermektedir.

AliExpress Kargo Fiyatı Ne Kadar

Aliexpress Kargo Ücreti; kargo firmasına, kargo şekline, kargo hızına, kalitesine, ürünün ağırlığına, değerine göre farklılık gösterir. Ali Ekspres’ten bazı ürünler için kargo ücreti alınmaz. Örnek vermek gerekirse; China Post tarafından sağlanan Ordinary Small Packet Plus ile gelmesini tercih ederseniz ürününüz bedava olarak gönderilecektir.

Yok ben daha kaliteli bir hizmet istiyorum, ürünüm kaybolmadan sapasağlam gelsin diyorsanız, o zaman China Post tarafından sağlanan Registered Air Mail yöntemi ile kargonuzu getirtebilirsiniz. Tabi şimdi bu yöntemle ilgili Aliexpress Kargo fiyatı ne kadar diye merak ettiğinizi anımsar gibiyim. Meraklanmayın bu kargo yöntemi için genelde çok büyük bir ödeme yapmanıza gerek yok 1-2$ gibi ek bir ücret ödeyerek kargonuzu getirtebilirsiniz.

Eğer China Post Registered Air Mail kargo yöntemi veya China Post Ordinary Small Packet Plus kargo yöntemi ile ilgili bilgi almak isterseniz linke tıklayarak yazımı okuyabilirsiniz.

AliExpress Kargo Bedeli Firmalara Göre Karşılaştırma

Değerli okurlarım bu bölümde sizin için en uygun Aliexpress Kargo ücreti değerlendirmesi yaptım. Değerlendirme sonucunda kendinize uygun bir kargo firması seçebilirsiniz.

Öncelikle şunu bilmenizi istiyorum, Aliexpress kargo bedeli 1$ olabileceği gibi 100$ dahi olabilir. Fakat biz Türkler, Çin’deki ürünler ucuz olduğu için oradan sipariş veriyoruz. Eğer kargo ücreti olarak yüksek rakamlar ödersek yaptığımız alışverişin anlamı kalmayacaktır. Bu nedenle sizin için kargo firmalarının ortalama fiyatlarını yazacağım.

  • China Post ile getirtiğiniz ürünler için ortalama olarak 0 ile 10$ arasında kargo ücreti ödeyebilirsiniz.
  • AliExpress’in kendi sunduğu kargo seçeneği AliExpress Standard Shipping ile ürününüzü getirtirseniz, ürüne göre ücret ödemeniz gerekmeyeceği gibi bazen 60 $ a kadar kargo bedeli ödeyebilirsiniz.
  • EMS ile getirttiğiniz ürünler için en az 5 ile 100 $ arasında AliExpress kargo ücreti ödeyebilirsiniz.
  • Turkey Post kullanarak getirteceğiniz ürünler için 3-5 $ gibi ekstra ücretler ödeyerek kargonuzun Türkiye’ye kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Yanwen ile ücretli olarak kargo getirtebileceğiniz gibi bazen satıcıya göre ücretli olarak da ürün getirtebilirsiniz

Değerli okurlarım genel olarak Türkiye Aliexpress Kargo Fiyatları bu şekildedir. Kargo ücretlerini, ürünü alırken ürün bedeli ile beraber ödeyebilirsiniz. Ürün bedellerinin nasıl ödeneceğini bilmiyorsanız Aliexpress Ödeme Yöntemleri adlı yazımı okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca hangi kargo firmasını seçeceğinize karar veremediyseniz Aliexpress Hangi Kargo Seçilmeli adlı yazım size yol gösterecektir.

 

 

 

Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir