Aliexpress Kupon Nedir | Nasıl Alınır | Nasıl Kullanılır

Aliexpress Kupon Nedir | Nasıl Alınır | Nasıl Kullanılır

Ali Baba Grubun sahibi olduğu Ali Ekspres, kullanıcılarına birçok avantaj sağlamaktadır. Online alışveriş sektöründe lider alışveriş sitesi olmak özelliğini korumak isteyen Ali Baba, müşterilerine çeşitli indirim kuponları dağıtıyor.

Aliexpress Kupon Nedir?

Bu kuponlara genel olarak Aliexpress kupon kodları denir. Bu kuponlar satıcılar tarafından verilebildiğini gibi Ali Baba tarafından da verilebiliyor. Özellikle müşterilerin ucuz olması nedeniyle Çin’den alışveriş yaptığı düşünülürse; kupon uygulamasının Ali Ekspres’e avantaj sağladığını söyleyebiliriz.

Kupon Ne İşe Yarar

Bu kupon kodları sayesinde Ali Ekspres’ten alınan ürünlerde ekstra indirim uygulatabiliyoruz. Ali Ekspres size çeşitli kupon kodları vermektedir. Bu kuponların değeri 2$ ’dan başlayıp 100$’a kadar ulaşabilmektedir. İşte bizde bu kuponlar sayesinde Çin’den yaptığımız alışverişleri daha avantajlı ve daha ucuz hale getirebiliyoruz.

Kupon Türleri

Aliexpress Satıcı Kuponu

Adında anlaşılacağı üzere bu kuponlar az önce anlattığım gibi satıcı tarafından hediye edilen indirimli kuponlardır. Diğer adıyla market kuponu da diyebiliriz. Satıcı kuponları sadece size o kuponu hediye eden satıcının mağazasında kullanılabilir. Ayrıca satıcı kuponu kullanırken satıcının sizin için belirlemiş olduğu alışveriş kurallarına uymanız gereklidir.

Aliexpress Kupon Nasıl Kazanılır?

Değerli okurlarım, aliexpress’ten kupan almak düşündüğünüz kadar zor bir olay değildir. Daha üye olurken bile Ali Ekspres tarafından size yeni üye kuponu verilir. Bu sitenin size ücretsiz olarak verdiği bir kupondur. Bunun dışında satıcılar size farklı oranlarda indirim kuponları verebilir. Satıcıları verdiği indirim kuponlarının değeri ortalama 10$’ı bulabilir. Bunlar dışında Aliexpress kupon kazanmak için anlatacağım yöntemlerle kolayca kupon elde edebilirsiniz.

Satıcılardan Kupon Alın

  • Ali Ekspres’te satış yapan satıcılardan kuponlar alabilirsiniz. Satıcıların verdiği bedava kuponlar için bu linke tıklayın. Açılan sayfada satıcıların sunmuş olduğu ücretsiz indirim kuponlarını göreceksiniz. Aşağıdaki görselde paylaştığım gibi, kuponlar arasında istediğiniz seçerek “Hemen Al” sekmesine tıklayabilirsiniz. Almayı tercih ettiğiniz kupon ile sadece bu kuponu size hediye eden satıcının mağazasından alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca kuponu alırken ne kadarlık alışveriş yapmanız gerektiği de kuponun yanında yazar.

Kupon Kodu Dağıtan Siteleri Takip Edin

  • Aliexpress kupon kodu kazanmanın diğer bir yolu ise; ücretsiz kupon kodu dağıtan siteleri takip etmektir. Google’da aliexpress bedava kupon, ücretsiz kupon tarzında bir arama yaparsanız size birçok site önerecektir. Bu siteleri takip ederek kolaylıkla indirim kuponları elde edebilirsiniz. Sizin için sağlam kupon kodu veren siteleri aşağıda paylaşıyorum

DiscountCodez – Kupon almak için sıklıkla takip ettiğim ve size şiddetle önerebileceğim bir sitedir. Siteye girdiğiniz zaman size güncel olarak alabileceğiniz kuponları listelemektedir.

Giving Asistant – Alİ Ekspres kupon kodu alabileceğiniz güzel sitelerden birisi de Giving Asistant’dır.

Groupon – Kaliteli kuponlar bulabileceğiniz başka bir site.

Retailmenot – Kullanımı kolay olan başka bir kupon sitesi

Değerli dostlarım bunlar benim bizzat takip edip daha önce defalarca Ali Ekspres indirim kodu aldığım sitelerdir. Siz de bu siteleri takip ederek kuponlar alabilirsiniz. Bu sitelerin tek kötü yönü İngilizce olmasıdır. Fakat çok iyi İngilizceniz olmadan da bu siteden kupon alabilirsiniz.

Kupon Kodu Dağıtan Siteleri Takip Edin

  • Aslında bu yöntem herkesin bildiği ama kimsenin farkında olmadığı bir kupon kazanma yöntemidir. Bu yöntem ile kupan kazanabilmek için Ali Ekspres’in size ürün bültenlerini, indirimleri, kampanya haberlerini göndermesi için izin vermeniz gereklidir. Bu sayede son indirim haberlerinden kupon kampanyalarından kolayca haberdar olabilirsiniz.

Aliexpress İle İş ortağı Olun

  • Eğer bir blog, web sitesi sahibi iseniz; Ali Ekspres kuponu almak sizin için bir tık daha avantajlı ve kolay olacaktır. Ali Baba üzerinden ya da Ali Baba’ya bağlı diğer kuruluşlar aracılığıyla Ali Ekspres’in reklam yayıncısı olabilirsiniz. Bu sayede hem indirim kuponları kazanabilirsiniz hem de Ali Baba sizin sayenizde yapılan her alışveriş için size para öder. Bir nevi bu yöntem Aliexpress’ten para kazanma yöntemi olarak da bilinir.

Mobil Uygulama İle Kupon Alma

  • Değerli okurlarım bildiğiniz üzere artık birçok işletme ürünlerini mobil uygulamalar ile müşterilerine satmaya çalışıyor. Bu nedenle de firmaların hepsi müşterilerini mobil uygulamaya yönlendirmek için çeşitli kampanyalar yapıyorlar. Ali Express’te bu kapsamda mobil uygulamasını kullanan kişilere dönemsel olarak büyük indirim kuponları verebiliyor. Eğer sizde aliexpress bedava indirim kuponları kovalıyorsanız, telefonunuzda mutlaka Ali Ekspres mobil uygulamasını bulundurun.

Aliexpress Kupon Nasıl Kullanılır?

Aliexpress kupon kullanımı sandığınızdan daha kolaydır. Aşağıda göstereceğim adımları tek tek uygulayarak kuponunuzu kullanabilirsiniz.

Kuponu Kontrol Edin

  • Sipariş verirken kuponlarınızı kullanabilmeniz için ilk olarak kuponunuzun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunun için Aliexpress Resmi sitesine Ardından hesabım sekmesini açın. Açılan Sayfada kuponlarım “My Coupons” sekmesine tıklayın. Açılan sayfada sahip olduğunuz kuponları göreceksiniz. Görselde de görebileceğiniz gibi kuponların üst tarafında hangi tarihler arasında geçerli olduğu yazar. Hemen altında hangi mağazada ve hangi ürünlerde geçerli olduğu yazar.

Ürün Seçimi Yapın

  • Üstteki görselde gördüğünüz üzere kupon kodunuzun varlığını kontrol ettikten sonra “Mağazayı Şimdi Ziyaret Et” butonuna tıklayarak alışverişe başlayabilirsiniz. Bu buton sizi o kuponu kullanabileceğiniz satıcının mağazasına götürecektir. Mağazada bir ürüne tıklayın. Aşağıdaki görselde göreceğiniz gibi, kupon kodunu kullanmanız için yapmanız gereken alışveriş limitini göreceksiniz. Bu limiti tamamlayarak kuponu kullanabilirsiniz.

Siparişinizi Onaylayın

  • Önceki anlattığım kriterlere göre ürün seçimi yaptıktan sonra artık ödeme aşamasına geçebilirsiniz. Bunun için sepetinizi onaylamalısınız. Sepet onay sayfasında size bir hesap özeti verecektir. Bu hesap özetinde satıcıdan ve siteden ayrı ayrı uygulanan indirim miktarlarını görebilirsiniz.

Değerli okurlarım 4 madde de aliexpress kupon nasıl kullanılır sorusunun cevabını sizin için verdim. Bu konuyla ilgili olarak Aliexpress Ödeme Yapmak adlı yazım da nasıl ödeme yapabileceğiniz öğrenebilirsiniz.

Aliexpress Kupon Kodu Hilesi Var Mı?

Bugüne kadar defalarca Aliexpress Kupon kodu hilesi adı altında yazılar okudum. Size bu konuyla ilgili iki kelime söylemek istiyorum. “Tamamen Düzmece”, kupon kodu hilesi adı altında zararlı yazılımlar paylaşılıyor. Bu tür paylaşım yapan kullanıcıların tamamı bilgisayarınızı ele geçirmeye çalışıyor. Aslında kupon kodu hilesi diye bir şey yok ama kolaylıkla kupon elde edebileceğiniz yöntemler var. Bunları da az önce adım adım size anlattım. Bu nedenle Ali Ekspres kupon kodu hilesi bulacam diye boş yere bilgisayarınızı riske atmayın. Benim anlattığım yöntemlerle kolayca kupon elde edebilirsiniz.

Değerli okurlarım aliexpress kuponlarla ilgili yazımın sonuna geldik. Yazı sürecinde bir kusurum olduysa affedin. Ayrıca sizin için hazırlamış olduğum Aliexpress Alışveriş Yapmak ve Aliexpress Kargo Takibi adlı rehberlerime de bir göz atabilirsiniz.

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir