Aliexpress Standard Shipping Kargo Takibi Nasıl Yapılır ?

Aliexpress Standard Shipping Kargo Takibi Nasıl Yapılır ?

Aliexpress Standard Shipping Nedir?

Aliexpress Standard shipping, Ali Baba Grup tarafından sunulan bir kargo gönderim yöntemidir. Ali Baba Grup son dönemde yaptığı atılımlarla kargo gönderimi konusunda da kendini geliştiriyor. Ali Baba son yaptığı güncellemeden sonra Ali Ekspres’ten verilen siparişleri kendi kargo firması olan Ali Ekspres Standard Shipping ile göndermeye başladı.

Bu kargo firması ile kargolar ücretsiz yahut en ucuz şekilde elinize ulaşabilmektedir. Bu kargo yöntemi Ali Express Takipli kargo yöntemleri arasında yer aldığı için kargo takibi yapılması mümkündür. Standard Shipping methodunun en büyük avantajı ürünlerin kaybolma riskini en aza indirmesidir. Dezavantajı ise; ürünlerinizin Ali Ekspres gemisi ile geldiği için elinize ulaşma süresi 60 günü bulabiliyor.

AliExpress Standard Shipping Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Ali Ekspres alışveriş sitesi üzerinden ürün alırken kargo seçmeniz için size birkaç seçenek sunulur. Bu kargo seçenekleri arasında yaklaşık 2 senedir, Ali Baba Grup tarafından standard shipping kargo yöntemi sunulmaktadır. Takipli bir kargo yöntemi olan Standard Shipping ile kargo getirtmeyi tercih ederseniz, Ali Ekspres size bir takip numarası verecektir. Bu takip kodunu kullanarak Aliexpress Standard Shipping Kargo Takibi yapabilmeniz mümkündür.

Bu kargo yöntemi ile gönderilen kargolar Cainiao şirketi tarafından dağıtılmakta ve kargo takibi de  Cainiao sitesi üzerinden yapılabilmektedir. AliExpress Standard Shipping Kargo takibi yapmak için bu siteye giriş yapın. Daha önce Ali Ekspres’in size verdiği takip kodunu beyaz bölüme yapıştırın.

Caininao sitesinde bu işlemi yaptığınız zaman size hem ürününüzün en son nerede olduğunu hem de aşağıdaki sekmelerde Türkiye’de ürününüzü takip edebileceğiniz bir kod verecektir. Bu kod ile Aliexpress Standard Shipping Ptt Takibi yapabilirsiniz.

aliexpress-standard-shipping-kargo-takibi-cainiao

 

Aliexpress Standard Shipping Ptt Takibi

Değerli okurlarım yukarıdaki anlattığım şekilde elde edeceğiniz kod bazen değişmektedir. Bazen de Ali Ekspres’in size ilk verdiği kod ile aynı olmaktadır. Bu nedenle iki kodu da AliExpress Standard Shipping Ptt Takibi yaparken denemelisiniz.

İlk olarak PTT kargo sorgulama sitesine girin ve bu kodlardan birini Barkod Numarası adlı kısıma yapıştırın. Açılan sayfada kargonuzun Türkiye’de nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Siparişiniz Türkiye sınırları içerisine girdikten sonra Cainiao sitesi üzerinden takip yapmanız mümkün değildir.  Bu nedenle Ptt sitesi üzerinden kargo sorgulaması yapmanız gereklidir.

Bu yöntemle ürün aldığınız taktirde ürün PTT tarafından Türkiye’de dağıtılacaktır. Eğer ürün 60 gün içerisinde elinize geçmezse Aliexpress Dispute Açma adlı yazımı okuyarak nasıl para iadesi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

standard-shipping-takip-tracking

Aliexpress Standard Shipping Tracking Nedir?

Tracking Türkçe anlamıyla izleme anlamına gelmektedir. Bu anlamda ürünlerin Standart Gemi yöntemi ile gönderilmesi durumunda Ali Ekspres size bir kod verir. Bu Tracking kodu olmadan kargo takibi yapmanız mümkün değildir. Bu Tracking numarası ile Cainiao sitesinden ve Track24 adlı siteden kargo takibi yapabilirsiniz.

 

Değerli okurlarım bu rehberin sonuna gelmiş olduk. Eğer hangi kargo firması daha iyidir, hangi kargo firması ile ürünümü getirtebilirim diyorsanız AliExpress Hangi Kargo Seçilmeli adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Ayrıca kargo takibi ile ilgili tüm detaylara ulaşmak için Aliexpress Kargo Takibi Nasıl Yapılır adlı rehberime göz gezdirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Beğen  2
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir