Aliexpress Takipsiz Kargo Takip Etme – Ptt Takipsiz Kargo Sorgulama

Aliexpress Takipsiz Kargo Takip Etme – Ptt Takipsiz Kargo Sorgulama

Aliexpress Takipsiz Kargo Nedir?

Çin alışveriş sitesi Aliexpress’ten ürün aldığınız zaman ürünün Türkiye’ye gönderimi için birçok kargo yöntemi mevcuttur. Genel olarak kargo yöntemleri Takipli Kargo ve Takipsiz Kargo olarak ikiye ayrılır. Aliexpress takipsiz kargo daha çok 10$ altı ürünlerde tercih edilir.

Aslında güvenirlilik açısından takipli kargoları kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer getirteceğiniz ürün çok pahalı bir şey değilse o zaman Takipsiz kargoyu kullanmalısınız.

Seller’s Shipping Method, hafif ve ucuz ürünler için China Post Ordinary Small Packet Plus ve başka bir kargo şirketi olan Singapure 4X, VietnamPost kargo firmalarını kullanarak Çin’den takipsiz kargo ile ürün getirtebilirsiniz.

Bu gönderim şekli her ne kadar takipsiz olarak anılsa da birazdan aşağıda anlatacağım; Aliexpress Takipsiz Kargo Takip etme yöntemi ile kargonuzu takip edebilirsiniz.

Aliexpress Takipsiz Kargo Takip Etme Methodu

Değerli okuyucularım Ali Ekspres üzerinden aldığınız ürünleri size gönderen satıcılar, bazen size takibi mümkün olmayan kargo numaraları verirler. Özellikle takipsiz kargo yöntemlerinden biri ile alışveriş yaptığınız zaman bu olayın başınıza gelmesi normaldir. Eğer sizde bu sorunu yaşıyorsanız size iyi bir haberim var. Bu kargo kodlarını kullanarak AliExpress Takipsiz Kargonuzu Takip Etmek aslında mümkündür.

Satıcının verdiği kargo numarası ile Ptt Takipsiz Kargo sorgulaması yapamamanızın nedeni, size verilen kargo kodlarının sonunun “R” ile bitmemesidir. Benim size anlatacağım yöntemle satıcının verdiği kodu, takibi mümkün bir kargo numarası haline getireceksiniz. Bu sayedeAliexpress Takipsiz Kargo Takip Etme yöntemi ile Çin’den çıkan ürünün nerede olduğunu takip edebileceksiniz.

İlk olarak bu siteye girin, siteye girdiğinizde Aliexpress’ten aldığınız ürünün size verilen kargo kodunu buraya yapıştırın ve “Track” kısmına tıklayarak  Ptt Takipsiz Kargo numarasını bulmuş olacaksınız. Bu kodu kaybetmeden bir yere not etmeyi unutmayın.

 

Ptt Takipsiz Kargo Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ali Ekspres’ten satın aldığınız ürünlerin takipsiz kargolarının takibi iki aşamada yapılır. Birinci aşama daha ürün Türkiye sınırlarına gelmeden önceki aşamadır. Aslında takipsiz kargoların diğer anlamı; kargonuzun Çin sınırları dışında takip edilmemesidir. İşte sizde gönderi takibinin ilk aşamasında ürün Çin’deyken takipsiz kargo sorgulaması yapabilirsiniz.

Az önce size anlattığım yöntemle ptt takipsiz kargo sorgulaması yapabilmeniz için kargonun Türkiye’ye gelmiş olması gereklidir. Eğer kargo Türkiye gümrüğüne gelmişse; ptt takipsiz kargo numarası ile kargo takibini PTT gönderi takip sitesinden yapabilirsiniz.

Bunun için PTT gönderi takibi sitesine girin. Arından “barkod” kısmına takipsiz kargo numaranızı yazın ve sorgula butonuna tıklayın. Açılan sayfada kargonuzun nerede ve ne durumda olduğunu göreceksiniz.

Aliexpress Takipsiz Kargo Gelir Mi?

Aliexpress’ten alışveriş yapanların sorduğu sorulardan biri Aliexpress takipsiz kargo gelir mi, sorusudur. Değerli okuyucularım bu sorunun cevabı tabi ki evet!

Ali Ekspres takipsiz kargo gelir fakat bu kargolar Türkiye içerisinde Ptt tarafından dağıtıma çıkarılır. Fakat gönderim şekli takipsiz olan kargolar size elden teslim edilmezler. Bu nedenle Ali Ekspres takipsiz kargo ile gelen ürünler genellikle kargo kutularınıza bırakılmak suretiyle teslim edilir.

 

Ali Ekspres siparişiniz 60 gün içinde elinize geçmez ise; alttaki yazılarımı okuyarak ne yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Aliexpress Ürünüm Gelmedi

Aliexpress Dispute Açma

 

 

Çin’den Takipsiz Kargo Yapmak

Değerli okurlarım Çin’den takipsiz kargo yapmak için yukarıda anlattığım yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Eğer Çin’deki herhangi bir alışveriş sitesinden bir ürün almak istiyorsanız ürünü almadan önce Aliexpress Alışveriş Yapmak adlı yazımı okuyun. Bu yazımda size  güvenilir satıcı ve kaliteli ürün seçiminin nasıl yapılacağını anlattım.

 

Beğen  1
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir