Aliexpress Tüm Ödeme Yolları & Yöntemleri

Aliexpress Tüm Ödeme Yolları & Yöntemleri

Satın alacağınız ürüne karar verdiniz, mağazayı güvenilir buldunuz ve kargo seçeneğini de belirlediniz. Alışverişinizi tamamladıktan sonra geriye sadece ödeme kalıyor.

Aliexpress Ödeme Nasıl Oluyor?

Aliexpress üzerinden ödeme işlemini 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz; kredi kartı, web Money ve qiwi wallet. Türk vatandaşları bu 3 yöntemi kullanarak gönül rahatlığı ile alışverişlerini sonlandırabilirler. Kredi Kartınız yoksa kredi kartı yerine geçen fakat sizden komisyon alan ininal gibi yardımcı kuruluşları tercih edebilirsiniz. Bu yöntem özellikle kredi kartı kullanmaya hak kazanamamış, 18 yaşından küçük okurlarımız için mantıklı olacaktır.

Aliexpress Nakit Ödeme Var Mı?

Aliexpress üzerinden satış yapan firmalar, Çin’in farklı bölgelerinde bulunan üreticiler veya satıcılardır. Doğal olarak bu kişilere banka havalesi ile ödeme göndermeniz, Aliexpress aracılığı ile söz konusu değildir. Nakit ödeme yapmanın tek yolu, ürün ödemelerinizi Banka Kartı kullanarak yapmanızdır. Banka Kartı kullanmanız durumunda, ödeme yapacağınız miktar vadesiz hesabınızda bulunan nakitten çekilecektir. Bu şekilde bir nevi nakit ödeme yapmış olursunuz.

Ayrıca Aliexpress tüm ödeme sürecinde sizi %100 koruyan bir web sitesidir. Bunu ise tamamen ispatlayabileceği kredi kartı ödemeleri ile sağlar zira ödemeyi Aliexpress aracılığı ile gerçekleştirirsiniz. Fakat banka havalesi gibi bir yöntem kontrol edilemez. Siz satıcının hesabına banka havalesi ile ödeme yaparsınız, satıcı size ürünü gönderir. İade etmek istediğiniz zaman eğer satıcı bunu kabul etmez ise, Aliexpress sizi burada koruyamaz çünkü sizin para gönderip göndermediğinizi kanıtlayabilecek bir aracılık yapmamıştır.

Aliexpress Tüm Ödeme Yolları & Yöntemleri

Aliexpress Tüm Ödeme Yolları & Yöntemleri

Aliexpress Kapıda Ödeme Var Mı?

E-ticaret sitelerinden alışveriş yapmak isteyen fakat kredi kartı kullanımını güvensiz bulan ziyaretçiler, kapıda ödeme yöntemini daima daha güvenilir bulur ve tercih ederler. Aliexpress, Çin merkezli bir e-ticaret sitesi olduğu için kapıda ödeme seçeneği yoktur. Ülkemizdeki en büyük e-ticaret sitelerinde dahi kapıda ödeme yöntemi bulunmaz, zira bu yöntem iç dinamiklerinde bir çok problemi de beraberinde getirmektedir.

Aliexpress %100 güvenilir bir e-ticaret sitesidir. Ürün size sapasağlam gelmiş olsa dahi iade edip paranızı geri alma hakkınız bulunur. Kredi kartı limiti yüksek olduğu için riske atmayan okurlarımız, alışveriş miktarı kadar bir sanal kart açarak alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Her koşulda ödeme miktarını da iade alabileceğiniz için riski adeta 0’a indirmiş olursunuz.

Aliexpress Ödeme Yöntemleri

Dünya’nın en büyük ve neredeyse tüm ülkelere satış yapan e-ticaret sitesi Aliexpress çok farklı ödeme seçenekleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Ülkemiz için ise 3 farklı ödeme yöntemi belirlenmiştir. Web Money, Qiwi Wallet ve Kredi Kartı seçenekleri ile Türkiye’den sipariş vererek Çinli mağazalardan ürün alabilirsiniz. Kredi Kartı bölümünde elbette banka kartınızı da kullanabilirsiniz. Bu durumda ücret direkt olarak hesabınızdaki paradan çekilecektir.

Hiçbir şekilde kredi kartı veya bankamatik kartı sahibi olmayan kişiler ise, komisyon usulü çalışan ininal gibi aracı kurumları tercih etmeliler. Tüm alışverişler için %7 komisyon arası ile çalışan ininal kart ile alışverişinizi yapabilirsiniz, tek yapmanız gereken ürün bedeli + komisyon oranını banka hesabınızdan ininal hesabına göndermek olacaktır. İninal hariç farklı markalar da bu yönde kullanılabilir.

Aliexpress İninal Ödeme

Çinden alışveriş yaparken güvenlik endişesi olanlar veya kredi kartı sahibi olmayanlar ininal sistemi ile çok rahat bir şekilde alışveriş yapabilirler. Hazır kart olarak satılan ininal kartlarına ise PTT, Migros gibi merkezlerden sahip olabilirsiniz. İninal kartınıza sadece sipariş miktarınızı karşılayacak kadar ücret yatırarak alışverişinizi bu yolla gerçekleştirebilirsiniz. Bu kart bilgilerini Aliexpress ödeme sayfasındaki kredi kartı bilgileri bölümünden gireceksiniz. İninal kart alışverişlerinizden %7 oranında komisyon almaktadır. Yani 100 liraya beğendiğiniz bir ürünü, İninal kart ile 107 liraya satın almış olursunuz.

Aliexpress Tüm Ödeme Yolları & Yöntemleri

Aliexpress Tüm Ödeme Yolları & Yöntemleri

Aliexpress Mobil Ödeme Var Mı?

Aliexpress’i mobil cihazınızdan kullanarak elbette ödeme yapabilirsiniz fakat kontör veya faturanıza yansıyacak şekilde GSM operatör üzerinden ödeme yaparak ürün satın almak söz konusu değildir. Bu yöntem sadece Aliexpress’te değil ülkemizdeki e-ticaret sitelerinde de uygulanmamaktadır.

Aliexpress Banka Kartı İle Ödeme

Herhangi bir mevduat hesabına bağlı olan banka veya bir diğer adıyla bankamatik kartınız ile Aliexpress üzerinden ürün satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken siparişinizi tamamlayıp, ödeme sayfasına geçtikten sonra kredi kartı bölümünü seçmek. Burada banka kartınızın 16 haneli numarasını, son kullanma tarihini ve arka yüzünde bulunan sayının son 3 rakamını ödeme formuna girerek ödemeyi sonlandırabilirsiniz. Ödeme yapmadan önce ürün miktarının karşılığı olan nakit paranın hesabınızda bulunduğundan emin olunuz. Banka kartı ile yapılan ödemelerde ürün miktarı, hesabınızdaki nakit paradan anında çekilir. İade durumunda ise yine aynı şekilde ücret hesabınıza direkt olarak iade edilir.

Aliexpress %100 güvenli bir alışveriş sitesidir. Fakat bilgisayarınızın güvenliğinden emin olamıyorsanız, yüksek mevduatlara bağlı banka kartınızı kullanmanızı sadece Aliexpress değil hiçbir uygulama üzerinden tavsiye etmeyiz. Bunun yerine çok daha güvenli olan sanal kart ile alışveriş seçeneğini tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Aliexpress Qiwi İle Ödeme

İninal haricinde Aliexpress üzerinden Qiwi uygulaması ile de ödeme yapabilirsiniz. Rus merkezli olan Qiwi şirketi, kredi kartı olmayan veya internetten daha güvenli alışveriş yapmak isteyen kişilere hizmet sunmaktadır. Qiwi’ye mobil cihazınız ile telefon numaranızı entegre ederek üye olabilirsiniz. Qiwi hesabınıza çeşitli yollar ile yatırdığınız bakiyeyi, sanal kart oluşturarak Aliexpress veya herhangi bir alışveriş sitesinde kullanabilirsiniz.

Qiwi ile oluşturulan sanal kartı, alışveriş işleminiz bittiği zamanda anında silebilirsiniz. İstediğiniz kadar sanal kart açıp, sonra silebileceğiniz Qiwi ülkemizde çok kullanılmasa da oldukça pratik bir ödeme aracı. Özellikle abonelik türü sistemlerde, haberiniz olmadan kredi kartınızdan bakiye çekilmesi gibi durumları otomatik olarak ortadan kaldırıyor.

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir