Aliexpress’ten Alışveriş Yapmak – Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?

Aliexpress’ten Alışveriş Yapmak – Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?

Aliexpress’ten alışveriş yapmak, ödeme yapmak, sipariş vermek, kargo takibi yapma gibi alışverişin tüm aşamaları ile adım adım Aliexpress’ten nasıl alışveriş yapılır rehberi.

Aliexpress Alışveriş Yapmak İçin Detaylı Rehber

İyi günler değerli okuyucularım bugün size daha önce de duyurmuş olduğum üzere Aliexpress’ten alişveriş yapmak için adım adım izlenmesi ve dikkat edilmesi gereken hususları anlatacağım. Ayrıca daha önceden de hazırlayıp bilginize sunmuş olduğum; Aliexpress ödeme yöntemleri, Aliexpress kargo takibi, Aliexpress adres yazma gibi birçok yazıma da atıflar yaparak gideceğiz ve yazının sonuna geldiğimizde aliexpress alışveriş yapmak ile ilgili kafanızdaki tüm soruların cevaplarını vermiş olacağız.

Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?

İlk olarak siteye giriş yapın ve Aliexpress giriş yap butonuna tıklayarak giriş sayfasını açın, ardından sizden üye girişi yapmanızı isteyecektir eğer mevcut bir üyeliğiniz yoksa Aliexpress’ten alışveriş yapmak için kayıt olmanız gerekmektedir.  Eğer Aliexpress sitesi üzerinde bir üyeliğiniz yoksa Aliexpress Nasıl Üye Olunur?  adlı yazımı okuyarak kolayca Aliexpress’e üye olabilirsiniz.

Aliexpress’ten Nasıl Alışveriş Yapılır?

Siteye üye olduktan veya üye girişi yaptıktan sonra aliexpress ürün seçimi yapmak için ilk olarak yapmanız gereken kendi zevkinize göre bir ürün bulmaktır. Bunun için kategori kısmını detaylı olarak inceleyebilir, gerekli filtrelemeler ile aliexpress satın alınan ürünleri kolayca bulabilirsiniz.

Değerli okurlarım aliexpress’ten alışveriş yapma dan önce Aliexpress Alışveriş Sınırı ve Gümrük Limiti adlı yazımı Çin’den Türkiye’ye ne kadarlık ürün getirebileceğinizi öğrenmek ve sipariş verdiğiniz ürünlerin gümrükte takılma problemi yaşamaması adına okumanızı tavsiye ederim. Bu konu hakkında bilgi sahibiyseniz bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

  • Aliexpress’ten ürün almak için yapacağınız ürün incelemelerinde; satın alacağınız ürünün satıcısının kaç yıldır sitede bulunduğunu ve o güne kadar kaç tane siparişi başarılı olarak gönderdiğini mutlaka analiz etmeyi unutmayın.
  • Aliexpress’ten alacağınız ürünün, değerlendirme puanının en azından 4 puanın üzerinde olmasına ve ürünün Türkiye’ye kargoyla gönderilip gönderilmediğine dikkat ediniz.
  • Ayrıca alacağınız ürünleri seçerken mutlaka müşteri yorumları kısmını okuyarak ürünler hakkında daha önce aliexpress alışveriş yapanlar tarafından yazılmış eleştirileri ve övgüleri analiz edin ve aliexpress ürünleri ile Türkiye’deki muadilleri arasında değerlendirme yapın ve getirteceğiniz ürünün hem parasal olarak hem de kalite olarak size maksimum fayda sağlamasına öncelik verin.
  • Aliexpress’ten sipariş vermeden önce son olarak seçtiğiniz ürünün Bedava Kargo olmasına dikkat edin sitede “Free Shipping” olarak adlandırılan bu sekme sayesinde çok ucuza veya ücretsiz kargo fırsatları yakalayabilirsiniz. Fakat bu sekmeye tıklayarak aliexpress’ten sipariş veririseniz, ürünün elinize geçmesi yaklaşık 21 gün ile 42 gün arasında olacaktır.
  • Dipnot; “Aliexpress alışveriş yapmak isteyenler alacağı ürünün satıcısının “feedback” dediğimiz, Türkçesi geri bildirim olan kısmını inceleyerek ürünü alacağınız satıcının geri bildirimlerinin çoğunu son 1-2 ayda alıp almamış olduğuna ve yapılan geri bildirim yorumlarının birbirine benzeyip benzemediğine dikkat etmesini şiddetle öneririm.”
  • Seçtiğiniz ürünü aliexpress’ten sipariş verme den önce, ürünün sitedeki resmi ile açıklamak kısmındaki bilgilerini birbiriyle karşılaştırın. Genellikle sahtekar satıcılar internetten buldukları daha iyi resimleri ürün görseli kullanıp alıcılara daha kötü ürünler gönderirler.

Değerli okurlarım aliexpress’ten ürün almak için bu sıraladığım şartları tek tek yerine getirirseniz dünyanın bir ucundan çok sağlam ve isteklerinize uygun ürünler bulabileceğinizden eminim. Özellikle aliexpress alışveriş yapmak fikri Türk kullanıcıları tarafından tam olarak benimsenmiş durumda değil. İşin ayrıntılarını bilmeyen kullanıcılar genelde bilmedikleri suda yüzmekten kaçıyorlar fakat dediğim gibi yukarıda saydığım şartlara tek tek uyarak iyi ürünler seçebilirsiniz.

İsterseniz daha önce sizler için hazırlamış olduğum Aliexpress Ucuz Ürünler, Aliexpress İlginç Ürünler adlı yazılarımı okuyarak hangi ürünleri seçeceğiniz konusunda aklınızda bir fikir oluşturabilirsiniz.

Değerli okurlarım şu ana kadar aliexpress alışveriş yapmak ile ilgili olarak size nasıl siteye giriş yapacağınızı ve aliexpress ürünlerini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Eğer buraya kadar takıldığınız hususlar varsa; o konuyla ilgili sitedeki diğer yazılarıma göz gezdirip aliexpress sipariş verme aşamasına geçebilirsiniz.

Aliexpress Sipariş Vermek

Aliexpress sipariş vermek ve ürün almak aşaması bu hazırladığım rehber de insanların en çok problem yaşadığı fakat en kolay olan aşamadır. Genelde internette aliexpress nasıl alışveriş yapılır diye arama yaptığınızda sipariş vermek ile ilgili detaylı bilgilere ulaşamazsınız, ama ben bu rehbere özel olarak sizin aliexpress’ten sipariş vermek ile ilgili tüm sorunlarınıza cevap bulmaya çalışacağım.

Daha önceki aşamalarda ürünümüzü seçmiştik, diyelim ki alacağınız ürünü buldunuz fakat aliexpress nasıl sipariş verilir bilmiyorsunuz, o zaman ilk olarak seçtiğiniz ürünü Sepete Ekle butonuna tıklayarak, ürünü sepetinize ekleyin. Ürünü sepetinize ekledikten sonra eğer isterseniz aliexpress’ten alışveriş yapmaya devam edebilir ve yeni ürünler seçerek sepetinize ekleyebilirsiniz. Eğer alacağınız tüm ürünleri seçtiyseniz artık sırasıyla ödeme ve kargo yöntemini seçmek, kargonun geleceği adresi yazmak gibi diğer ayrıntılara geçebilirsiniz.

Bu rehberi hazırlamadan önce sizin için kolaylık olması amacıyla yazdığım en uygun kargo firmalarını tespit edebileceğiniz Aliexpress Hangi Kargo Seçilmeli, İngilizce bilmenize gerek olmadan aliexpress’ten alışveriş yapabileceğiniz Aliexpress Adres Yazma yöntemini ve en elverişli ödeme yöntemini bulabileceğiniz Aliexpress Ödeme Yöntemleri adlı yazılarımı okuyarak Aliexpress’ten nasıl sipariş verileceğine dair tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Adres Yazmak

Değerli okurlarım Aliexpress’e üye olduğunuzda kargo gönderimleri için geçerli olacak bir adres girmediyseniz, site sizden ödeme almadan önce sizi aşağıdaki görseldeki gibi bir sayfaya yönlendirecek ve kargo gönderimi için geçerli bir adres girmenizi isteyecektir. Aşağıdaki görselde gösterdiğim gibi Aliexpress adres yazma işlemini yapabilirsiniz.

Aliexpress’ten alışveriş yapmak için yaptığım detaylı araştırmalarda insanların Aliexpress adres yazma konusunda büyük problemler yaşadığını gördüm. Bu nedenle Aliexpress Adres Yazma konusunda bir yazı yazarak insanların yaşadığı tüm sorunların cevapları ve adım adım Aliexpress adres yazma konusunu ele aldım. Eğer siz de her şeyi denemenize rağmen adres yazma kısmını geçemediyseniz bu yazımı okuyarak Aliexpress adres sorununu çözebilirsiniz.

Aliexpress Ödeme Yapmak

Aliexpress’te ödeme yapmak için mutlaka kredi kartı kullanmanız gerekmektedir. Aliexpress’te Paypal veya kapıda ödeme seçenekleri henüz daha kullanıma sunulmamıştır. Bu nedenle Aliexpress’ten alışveriş yapmak isteyenlerin kredi kartlarını yurtdışı ödemeyi açtırmış olması ve öyle sipariş verme aşamasına geçmesi gerekmektedir.

Aliexpress’ten ödeme yapmak için Yandex Money, MasterCard, Visa, Boleto, Maestro gibi ödeme araçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Aliexpress’ten ödeme yaptıktan sonra 45 gün içerisinde bankanızla iletişime geçerek gönderdiğiniz paraya bloke konulmasını isteyebilirsiniz.

Aliexpress’ten ödeme yapabilmek için kullanabileceğiniz Aliexpress Ödeme Yöntemleri için ilgili yazımı okuyabilir sizin için en uygun ödeme yöntemini seçebilirsiniz.

Aliexpress Kargo Seçimi ve Kargo Takibi

Değerli alışveriş seven okuyucularım, Aliexpress’ten alışveriş yapmak, Aliexpress’in bize düşük bütçeli ürünler sunması nedeniyle oldukça avantajlı fakat ürünlerin Çin’den geldiğini düşündüğümüz de Aliexpress kargo seçimi ve kargo takibi yapmanın önem kazandığını söyleyebilirim. Aldığınız ürünleri 50$’a varan kargo seçenekleriyle getirtmeye kalkarsanız aldığınız ürünün ucuz olması sizin için hiçbir şey fark ettirmeyecektir.  Bu nedenle Aliexpress’ten kargo seçimi yaparken olabildiğince ucuz hatta bedava gönderimli ürünlere yönelmeniz tavsiye ederim.

Değerli okuyucularım Aliexpress’ten nasıl alışveriş yapılır adlı rehberimi inceliyorsanız, en ucuz ve en uygun Aliexpress kargo seçimi yapabilmek için Aliexpress Hangi Kargo Seçilmeli ve Aliexpress Kargo Takibi Yapmak adlı yazımı okumanızı öneririm.

Aliexpress Sipariş Sonrası

Değerli okurlarım sizin için hazırlamış olduğum Aliexpress’ten nasıl alışveriş yapılır adlı rehberimin sonuna yaklaştık bu aşamaya kadar size Aliexpress’ten nasıl sipariş verebileceğinizi, nasıl ürün seçebileceğinizi ve nasıl ödeme yapacağınızı anlattım. Bu aşamaya kadar artık ürününüzü sipariş vererek Aliexpress’ten alışverişinizi tamamladınız. Bundan sonrası için Aliexpress’ten alışveriş yapanların en çok sorduğu sorular ile ilgili hazırladığım makalelerimi aşağıdaki linkten ulaşarak okuyabilirsiniz.

  • Aliexpress’ten sipariş verdiğiniz ürün gelmediyse Aliexpress Para İadesi ve Dispute Açmak, Aliexpress Sipariş İptali, Aliexpress Ürünüm Gelmedi adlı yazılarımı okuyarak ne yapacağınıza karar verebilirsiniz.
  • Aliexpress’ten alışveriş yapmak ve başlangıç avantajlarından yararlanmak istiyorsanız Aliexpress Jeton adlı yazımı okuyarak kolayca indirimli alışveriş yapabilirsiniz.
Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir