China Post Registered Air Mail Kargo Takibi – Çin Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

China Post Registered Air Mail Kargo Takibi – Çin Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

China Post Registered Air Mail Nedir?

China Post Registered Air Mail, Çin Devlet’ine ait olan  China Post tarafından sunulan kayıtlı kargo yöntemidir. China Post şirketinin bir diğer kargo seçeneği olan Ordinary Small Packet Plus’a göre daha avantajlı bir kargo seçeneği olduğunu söyleyebiliriz.

China Post Registered kargo yöntemini kullanarak Aliexpress’ten kargo getirtmek için 1-2$ civarında ekstra bir ücret ödemeniz gereklidir. Türkiye’den alışveriş yapan bir çok kişi aldığı ürünleri bu kargo yöntemi ile getirtmeyi tercih etmektedir. Bu kargo yöntemi Türkçe olarak Çin Post Kayıtlı Hava Yolu kargo olarak adlandırılır.

Bu kargo yönteminde  Ordinary Small Packet kargo yönteminden farklı olarak uçaklar kullanılmakta ve şanslı iseniz; ürünler 10-15 gün gibi inanılmaz sürelerde size teslim edilebilir.

China Post Registered Air Mail Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Çin’den Kayıtlı Hava Posta kargo yöntemini kullanarak  verilen siparişlerin kargo takibini yapabilmeniz mümkündür. Nitekim diğer kargo yöntemlerine göre de gönderi takibi yapılması daha kolaydır. Registered Air Mail kargo yöntemini seçtiğiniz ürünleriniz için size China Post Registered Air Mail Tracking Number olarak adlandırdığımız takip kodu verilecektir. Bu takip koduna ulaşmanız için Aliexpress üyeliğinize giriş yapın ve Order List olarak adlandırılan kısımdaki “Track Order” kısmına tıklayın. Karşınıza bir adet China Post kargo takip numarası çıkacaktır.

China Post Registered Air Mail Tracking Nedir?

China post kargo takibi yapabilmeniz için bir takip koduna ihtiyacınız vardır. Bu takip kodu da China Post Registered Air Mail Tracking olarak adlandırılmaktadır. Bu takip koduna az önce anlattığım şekilde ulaşabilirsiniz.  Bu linke tıklayarak China Post Registered Air Mail Tracking takip kodunu açılan beyaz boşluğun içine yapıştırın. Böylelikle sipariş verdiğiniz ürünün Çin kargo takibini yapabilirsiniz.

china post registered air mail kargo takibi

Kargo Kaç Günde Gelir?

China Post’un bu hizmetini kullandığınız taktirde 1-2$ fark ödemeniz gerekir. Fakat ürününüz aksi bir durum olmadığı taktirde 10-15 gün içinde elinize ulaşır. En kötü halde ise; en geç 30 gün içerisinde elinize ulaşacaktır. Eğer Aliexpress’ten aldığınız ürüne hemen isterseniz; China Post’un sunduğu China Post Kayıtlı hava posta yolunu kullanarak ürününüze kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 

China Post Registered Air Mail Takipli Mi?

Registered Air Mail yöntemi adında anlaşılacağı üzere kayıtlı yani takipli olarak yapılmaktadır. China Post Ordinary Small Packet Plus kargo yönteminde bir kargo numarası almanız oldukça zordur. Ancak  “Tracking Number” yani kargo takip numarası almanız ise; oldukça kolaydır. Ayrıca bu yöntemde size doğru düzgün bir takip numarası verilir. Kargonuzu hem Çin’de hem de Türkiye sınırları içerisinde kolayca takip edebilirsiniz.

china post kargo takibi

Çin Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Çin alışveriş sitesi Aliexpress’ten sipariş verdiğiniz ürünlerinizi Çin kargo takip yöntemlerinden birisi ile takip edebilirsiniz. Çin’den yaptığınız alışverişlerde  China Post Ordinary Small Pocket Plus, China Post Air Parcel gibi Çin kargo takip yöntemlerini kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerin tümünde aldığınız takip numaraları ile bu linke tıklayarak china post kargo takibi yapabilirsiniz.

 

Değerli alışveriş sever okuyucularım eğer Aliexpress kargo takibi konusunda daha ayrıntılı bilgiler isterseniz, Aliexpress Kargo Takibi Nasıl Yapılır, adlı yazımı da okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca en uygun ve en kullanışlı kargo şirketini ve yöntemini seçebilmek için Aliexpress Hangi Kargo Seçilmeli, adlı yazımı da okuyabilirsiniz.

 

 

 

Beğen  
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir