ePacket Kargo Takip Yapmak – ePacket Aliexpress Gönderileri

ePacket Kargo Takip Yapmak – ePacket Aliexpress Gönderileri

ePacket Kargo Nedir?

Dünyanın üretim bölgesi olarak adlandırılan Çin ve Uzak Doğu ülkelerinde yer alan üreticilerin en çok tercih ettiği kargo yöntemlerinden biri olan ePacket kargo, AliExpress sitesi üzerinden de verilen siparişlerde aktif olarak kullanıma sunulmuş durumdadır.

Daha önceleri Çin’den verilen siparişlerin elinize ulaşması için ürünlerin bir gemi ile taşınması gerekliydi. Bu nedenle ürünlerin sizin elinize geçmesi 9-10 haftayı bulabiliyordu. Müşterileri bu zaman kaydından kurtarmak için ortaya çıkan ePacket Kargo, China Post, China Post EMS şirketi tarafından müşterilere sunulmaktadır.

epacket kargo takibi nasıl yapılır

ePacket Kargo Yapabilmenin Şartları Nedir?

ePacket ile gönderi yapabilmeniz için ürününüzün 2 kilogramın üstünde olmaması gerekmektedir. Bu kargo yönteminin amacı ufak çaplı ürünlerin hızlı gönderimini sağlamak olduğu için ürünlerin 2 kilogramın altında olması şarttır. İkinci husus ise; AliExpress Epacket seçeneğini kullanabilmeniz için sipariş vereceğiniz ürünün değerinin 399 dolar ve altında bir değer olması gereklidir. Bu iki şartı kümülatif şekilde sağlayan ürünleri ePacket aracılığıyla getirtebilirsiniz.

epacket kargo takibi nasıl yapılır

ePacket Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Çin’den aldığınız ürünleri AliExpress ePacket kargo yöntemi ile Türkiye’ye getirtmeniz halinde Ali ekspres size bir adet LX veya CN ile başlayan ePacket Kargo Takip kodu verecektir. Bu takip kodunu kullanmak suretiyle ürün takibinizi çok rahatlıkla yapabilirsiniz. Kargo takibini iki bölüme ayırarak inceleyebiliriz.

İlk olarak kargonun Türkiye sınırlarına gelmeden önce nasıl takibini yapacağınızdan bahsedelim; ChinaPost Track sitesine girin ve ardından “İnput Tracking Number” adlı sekmeye ePacket tracking kodunu yapıştırın ve “Start Tracking” sekmesine tıklayarak ürün takibinizi yapabilirisiniz.

Kargonuz Türkiye’ye geldikten sonra ise; PTT gönderi takibi sitesine girin ve “Barkod Numarası” adlı yere ePacket Kargo takibi kodunuzu yapıştırın ve ardından “Sorgula” sekmesine tıklayarak kargonuzun Türkiye içerisinde nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

ePacket Aliexpress Avantajları Nedir?

Aliexpress üzerinden yapılan alışverişlerde birçok kargo seçeneği karşımıza çıkmaktadır; Aliexpress Hangi Kargo Seçilmeli adlı yazımda da bahsettiğim gibi bu kargo firmalarının hepsinin artıları ve eksileri var. ePacket kargo yönteminin artıları ve eksilerine değinmek gerekirse;

  • ePacket ile yapılan gönderiler ek bir ücret ödemeden dünyanın her bir tarafından canlı olarak takip edilebilir. Canlı canlı ürünlerin sevkiyatını inceleyebilirsiniz.
  • Bu teslimat yöntemi ile gönderilen kargoların sahibine teslim edilememesi halinde, ürün ücretsiz olarak iade edilir. Ayrıca ürünün teslim edilemediğine dair bir güvenlik duyurusu ile alıcı ve satıcıya bilgi verilmesi bu kargo yönteminin en önemli avantajlarından biridir.
  • Aliexpress Epacket seçeneği ile gönderilen kargoların müşterilere ulaşma hızı ortalama 20 günü bulabilmektedir. Ürünlerin Çin’den geldiğini düşündüğümüz zaman bu teslimat süresi de bu kargo yöntemi için bir avantaj olarak gözükmektedir.
Beğen  4
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir