Yanwen Economic Air Mail Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yanwen Economic Air Mail Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Yanwen Economic Air Mail Nedir?

Aliexpress’ten yaptığınız alışverişlerde önünüze birçok gönderi seçeneği çıkmaktadır. Bu gönderi seçeneklerinin bir kısmı China Post tarafından sağlanırken bir kısmı özel kargo şirketleri tarafından sağlanmaktadır. Bu özel kargo şirketlerinden biri olan Yanwen Economic Air Mail, Aliexpress’ten aldığınız ürünler için kullanabileceğiniz kargo firmalarından biridir.

Yanwen Ekonomik Hava Yolu ile kargonuzu hem takipli hem de takipsiz olarak alma şansına sahipsiniz. Bu kargo firması aracılığıyla ürün getirtmeniz halinde kargonun elinize ulaşması 35-48 gün arasında değişiklik gösterecektir. Genellikle bu sürelerde elinize ulaşması gereken kargo eğer ürün kargoya verildikten sonra 60 gün geçmesine rağmen elinize ulaşmadıysa AliExpress Para İadesi Almak ve Dispute Açmak adlı yazımı okuyarak paranızı nasıl geri alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

yanwen-economic-air-mail-kargo-takibi

Yanwen Economic Air Mail Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Yanwen Economic Air Mail Kargo takibi yapabilmeniz için sipariş verdiğiniz ürünün Yanwen kargo takip kodu gerekmektedir. Aliexpress sitesi üzerinden ulaşacağınız Yanwen kargo takip kodu ile Yanwen resmi sitesine girerek kargo takibi yapabileceksiniz.

Yukarıda verdiğim linke tıklayarak Yanwen resmi sitesine gidebilirsiniz ve size verilen UR ile başlayan Yanwen kargo takip kodunu ilgili bölüme yapıştırarak “Search” sekmesine tıklayın. Açılan sayfada Yanwen Economic Air Mail kargo takibi yapabilmeniz için yeni bir takip kodu çıkacaktır.

UR ile başlayan Yanwen kargo takip kodunuzla Ptt’den sorgu yapamazsınız bu nedenle yukarıda anlattığım yöntemle elde edeceğiniz kod ile PTT gönderi takip sitesine girerek bulduğunuz kodu Barkod Numarası adlı kısma yazarak ürününüzün nerede olduğunu bulabilirsiniz.

Yanwen Güvenilir Mi?

Değerli okurlarım Yanwen firması tarafından sağlanan ekonomik hava posta yolu ile Aliexpress’ten ürün getirtmek diğer kargo firmaları ile karşılaştırdığımızda güvenilir gözüküyor.

Yanwen Ekonomik hava posta yolu ile gelen kargolar ile ilgili sorun yaşayan çok az insan vardır. Yanwen özel bir kargo firması olduğu için devlet teşkilatı içerisinde yer alan China Post’a göre bence daha güvenilir bir kargo firmasıdır. Yanwen kargo firmasının  birçok kargo firmasına göre daha güvenilir olduğu kanısındayım. Ayrıca Yanwen kargolarının takipli olarak gelmesi bence ürününüzün güvenliğini oldukça arttırıyor.

 

 

Beğen  4
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir